Wodociąg i kanalizacja dotrą do kolejnych mieszkańców gminy Miedziana Góra

Data publikacji: 16.05.2020 08:25
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Kielce

Ponad 4 kilometry nowej sieci kanalizacyjnej i 890 metrów sieci wodociągowej powstanie w gminie Miedziana Góra. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 2021 roku. Po jej zakończeniu liczba odbiorców korzystających z ulepszonej infrastruktury zwiększy się o 140 osób.

Jak mówi wójt Damian Sławski, z nowej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej skorzystają mieszkańcy Porzecza i Kostomłotów Drugich.

- To są przede wszystkim tereny rozwojowe, czyli miejsca, gdzie widzimy, że to budownictwo wręcz „kwitnie”. Będą tam wytyczone nowe linie zabudowy. Liczymy, że dzięki tej inwestycji uda też nam się ściągnąć nowych mieszkańców do gminy - podkreśla.

W ramach projektu wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą o łącznej długości ponad 4,6 km. W Kostomłotach Drugich sieć kanalizacyjna zostanie wybudowana przy ulicach Topolowej, Wierzbowej i w części ulicy Stadionowej, a w Porzeczu przy: Brylantowej, Platynowej, Rubinowej i Złotej. Poza budową kolejnych nitek sieci kanalizacyjnej, inwestycja ta obejmie także wybudowanie 890 metrów sieci wodociągowej w Kostomłotach Drugich oraz w Porzeczu. Wyremontowana zostanie przepompownia ścieków. Zakupione będą też nowe pompy do zbiornika retencji.

Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł. Gmina na ten cel uzyskała dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie blisko 2 mln zł.

Reklama