Klub seniora w Skalbmierzu coraz bliżej

Data publikacji: 16.05.2020 16:22
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.03.2020. Skalbmierz. Budynek zlokalizowany przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej

01.03.2020. Skalbmierz. Budynek zlokalizowany przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Burmistrz Marek Juszczyk podpisał umowę z przedstawicielami zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” na nieodpłatne przekazanie gminie okazałego i historycznego budynku znajdującego się w centrum miasta na cele społeczne.

Budynek zlokalizowany przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej został pozyskany wraz z placem i wyposażeniem po dotychczasowej siedzibie Spółdzielni i restauracji „W Rynku”.

Marek Juszczyk, burmistrz Skalbmierza zaznacza, że w najbliższych dniach zamierza złożyć wniosek do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach o dofinansowanie w ramach rządowego programu „Senior+” na lata 2015-2020 na utworzenie w tym miejscu klubu seniora.

- Dofinansowanie, o jakie możemy się ubiegać wynosi około 150 tys. zł. Dotacja pozwoliłaby nam zmodernizować, wyremontować i wyposażyć budynek tak, by spełniał wszystkie wymagane standardy - zaznacza.

Burmistrz dodaje, że zaplanowane działania w ramach projektu są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, aby w gminie stworzyć miejsce spotkań dla osób starszych, aby mogli realizować pasje, marzenia, a także aktywnie spędzać czas.

- W budynku powstaną m.in. dwie sale rehabilitacyjno-ruchowe, sala do wspólnych spotkań oraz sala konferencyjna - zaznacza.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem być może już w tym roku seniorzy z gminy Skalbmierz doczekają się swojego lokum.

ZOOM11111Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Reklama