Policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli

Data publikacji: 18.05.2020 09:55
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.05.2020. Kielce. Podejrzana substancja znaleziona przy zatrzymanym mężczyźnie

16.05.2020. Kielce. Podejrzana substancja znaleziona przy zatrzymanym mężczyźnie
Fot. KMP w Kielcach

5 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi powiatu kieleckiego. Został on zatrzymany po policyjnym pościgu. Był on konieczny, ponieważ kierowca nie zatrzymał się do kontroli.

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach informuje, że do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Krótko po północy funkcjonariusze postanowili skontrolować jadącego ulicą Piekoszowską forda. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe.

- Mężczyzna nie zatrzymał się jednak do kontroli i rozpoczął ucieczkę. Ford skręcił w ulicę Jagiellońską i po kilkuset metrach zatrzymał się. Kierowca porzucił pojazd i próbował uciec pieszo, ale został dogoniony i zatrzymany przez policjantów. Był to 23-letni mieszkaniec gminy Nowiny - mówi Karol Macek.

Mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że zatrzymany ma do odsiedzenia 1 rok i 3 miesiące za przestępstwa narkotykowe, ale nie stawił się do aresztu w wyznaczonym terminie. W pojeździe znaleziono młynek z zawartością białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako dopalacze. Podejrzana substancja trafiła do laboratorium, a mężczyzna na badanie krwi. Alkomat wprawdzie wykazał brak alkoholu w organizmie 23-latka, ale jego dziwne zachowanie dało podejrzenia, że przed wyruszeniem w drogę zażywał zabronione substancje.

Za niezatrzymanie się do kontroli i zmuszenie policjantów do pościgu mężczyźnie grozi 5 lat więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli badania laboratoryjne zabezpieczonej substancji potwierdzą wstępne ustalenia, usłyszy kolejne zarzuty.

Tagi do tego wpisu
Reklama