MBP w Kielcach na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły

Data publikacji: 18.05.2020 10:08
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Anna Żmudzińska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach

Anna Żmudzińska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ciekawostki, anegdoty i zdjęcia papieskie. Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach przypomni postać Papieża-Polaka.

Wszystkie wydarzenia będą dostępne na facebookowym kanale instytucji.

Teresa i Mirosław Bielińscy z Teatru TeTaTeT w aktorski, profesjonalny sposób przypomną utwory napisane przez Karola Wojtyłę, natomiast tancerka Magdalena Niernsee zinterpretuje jego twórczość poetycką za pomocą gestów i mimiki twarzy.

Miejska Biblioteka Publiczna spróbuje ukazać postać Jana Pawła II w zwykłym, codziennym świetle - jego upodobania, nawyki, zwyczaje, codzienne rytuały. Będzie się można dowiedzieć, co lubił czytać, co lubił jeść, jakie miał hobby. Znajdzie się też przepis na jedno z jego ulubionych ciast.

- Jan Paweł II był genialnym kaznodzieją i doskonałym pasterzem. Potrafił rewelacyjnie komunikować się z ludźmi i do każdego znajdował własną, odrębną ścieżkę. Jego wiedza, którą czerpał z książek i życiowych doświadczeń mogłaby wypełnić umysły wielu ludzi. Dla każdego był i nadal jest niedoścignionym przykładem - mówi Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Reklama