Poseł Lipiec: jesteśmy świadkami świętości naszego papieża

Data publikacji: 18.05.2020 11:07
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.05.2020. Starachowice. Rocznica urodzin Jana Pawła II. Na zdjęciu (od lewej): Agnieszka Kuś - radna, Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS i Danuta Krępa - radna

18.05.2020. Starachowice. Rocznica urodzin Jana Pawła II. Na zdjęciu (od lewej): Agnieszka Kuś - radna, Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS i Danuta Krępa - radna
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

- Jesteśmy pokoleniem, które było świadkiem dorastania do świętości naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II - mówił poseł Krzysztof Lipiec oddając hołd papieżowi Polakowi.

Przez tablicą upamiętniającą Jana Pawła II, która jest umieszczona na ścianie kościoła Wszystkich Świętych w Starachowicach zostały złożone kwiaty w setną rocznice urodzin Karola Wojtyły. Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że nauczanie i myśl Jana Pawła II doprowadziły do tego, że dziś możemy budować nową rzeczywistość na jego nauce.

- Dzisiaj musimy zadbać o wartości, jakie legły u podstaw naszej wolności. Dziś chcemy dać wyraz tego, że ich dotrzymamy - dodaje.

Radna Danuta Krępa mówiła, że stulecie urodzin papieża to wielkie wydarzenie dla świata, a dla nas szczególnie, bo był naszym bratem. Miał ogromny wpływ na losy Polski i świata. Podczas swoich pielgrzymek przemawiał sławami, które pozostały na zawsze, a które są skarbnicą mądrości i dobra.

- Jestem dumna, że mogłam uczestniczyć w pielgrzymkach Jana Pawła II do Polski - mówiła radna Agnieszka Kuś.

Przypomniała też słowa z Jasnej Góry i Westerplatte - „Wymagajcie od siebie, choćby inny od was nie wymagali”.

Przed tablicę poświęconą papieżowi dziś przez cały dzień przychodzą mieszkańcy Starachowic. Małżeństwo Danuta i Zygmunt czują się otoczeni szczególną opieką polskiego papieża.

- 15 lat temu, kiedy mąż zachorował, pierwsze kroki skierowałam tutaj, by się modlić o jego zdrowie. Od tego czasu w każdą rocznicę przychodzą oddać cześć Janowi Pawłowi II.

Tablica - epitafium odsłonięta została w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II z inicjatywy rady powiatu starachowickiego. Widnieje na nim sylwetka papieża oraz zarys samochodu STAR, produkowanego w Starachowicach. Takim samochodem podróżował po Polsce Jan Paweł II podczas swojej pierwszej pielgrzymki.

Reklama