Sądy wznawiają działalność

Data publikacji: 18.05.2020 13:06
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Sąd Okręgowy

Kielce. Sąd Okręgowy
Fot. Radio Kielce

Od dzisiaj sądy będą orzekać we wszystkich sprawach. Dotychczas podczas pandemii na wokandę trafiały jedynie sprawy pilne dotyczące np. tymczasowego aresztowania, czy przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach informuje, że od dzisiaj zakres podejmowanych spraw jest rozszerzony i sukcesywnie będzie obejmował wszystkie dziedziny.
Jak dodaje, z uwagi na epidemię nie było wiadomo kiedy będzie można zająć się większą liczbą postępowań, dlatego wiele z nich nie zostało rozpisanych.

- Przywrócenie funkcjonowania sądów w pełnym zakresie trochę potrwa - ocenia.

Wszystkie informacje na temat bieżących rozpraw można znaleźć na stronach internetowych instytucji.

Sędzia Jan Klocek dodaje, że do sądów mogą wchodzić jedynie osoby, które zostały wezwane. Na razie rozprawy odbywać się będą bez udziału publiczności. Ograniczony jest także dostęp do biura obsługi interesanta i czytelni, gdzie można przeglądać akta sprawy. Strony postępowania będą mogły zapoznać się z nowymi dokumentami podczas rozprawy.

W związku z nałożonymi obostrzeniami sędziowie orzekają w maseczkach i rękawiczkach. Zachowany jest także dystans między nimi, a także między stronami postępowania. Stosowane są też środki dezynfekcyjne.

Podobne wiadomości
12.03.2020 16:01

Sądy odwołują rozprawy

Reklama