Pacjenci powracają na rehabilitację

Data publikacji: 18.05.2020 13:32
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Świętokrzyskie Centrum Onkologii
Kielce. 01.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wszystkie podmioty, które w województwie świętokrzyskim świadczą usługi w zakresie rehabilitacji domowej, wznowiły już przyjmowanie pacjentów. Działalność wznowiło też wiele oddziałów szpitalnych oraz przychodnie.

Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia na 143 placówki świadczące takie usługi jeszcze 18 nie poinformowało o wznowieniu działalności.

Pacjentów potrzebujących rehabilitacji od dzisiaj przyjmuje m.in Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Jak jednak podkreśla profesor Stanisław Góźdź, dyrektor szpitala, przyjmowanie pacjentów odbywa się pod pewnymi warunkami.

- Skierowanie należy wrzucić do skrzynki przy wejściu do zakładu rehabilitacji - dodaje.

O terminie pacjenci będą informowani telefonicznie. Na zabiegi należy zgłaszać się o wyznaczonej godzinie, a pacjent, który wchodzi do szpitala musi mieć maseczkę ochronną. Ponadto okrycie wierzchnie i obuwie należy zostawić w szatni na parterze w holu głównym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, a na teren zakładu pacjenci powinni wchodzić już w stroju sportowym, odpowiednim do zabiegów. Należy także posiadać swój długopis, którym pacjent po wykonanym zabiegu podpisze się na karcie szpitalnej - wymienia profesor Stanisław Góźdź.

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii w pierwszej kolejności przyjmowani będą pacjenci z chorobą nowotworową oraz chorzy po zabiegach operacyjnych i urazach, którzy pilnie wymagają usprawnienia.

Podobne wiadomości
Reklama