Koncert on-line na setne urodziny papieża

Data publikacji: 18.05.2020 18:28
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Kultura
Koncert on-line dla papieża w 100. rocznicy jego urodzin

Koncert on-line dla papieża w 100. rocznicy jego urodzin
Fot. Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich / YouTube / screen

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich włączył się w obchody 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Placówka zorganizowała koncert on-line, podczas którego usłyszeć można było„Barkę” oraz hymn „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Anna Wiaderna, jedna z organizatorek informuje, że planowano w Końskich duży koncert plenerowy z tej okazji, ale sytuacja związana z epidemią wymusiła przeniesienie nagrania do Internetu.

- Postanowiliśmy wybrać utwory dobrze znane. Jest ulubiona pieść oazowa papieża „Barka” i nowy hymn napisany przez zmarłego niedawno Romualda Lipkę - mówi instruktorka.

Utwory zostały wykonane przez młodzież związaną z domem kultury i jak tłumaczy Anna Wiaderna, każdy z wokalistów nagrał w swoim domu film, który później złożono w serię obrazów symultanicznie pojawiających się na ekranie.

- Wszyscy chętnie zgodzili się wziąć udział w tym koncercie. Nagrali w swoich domach wokale, a my w domu kultury nagraliśmy podkład muzyczny. Roman Cieślak przygotował aranżację i zagrał - mówi.

Koncert oficjalnie został opublikowany na stronie Miejsko-Gminnego Domu Kultury na facebooku. Nagranie dostępne jest również na kanale YouTube.

Reklama