Drogi w powiecie kieleckim otwarte po remontach

Data publikacji: 19.05.2020 14:40
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.05.2020. Otwarcie dróg  powiatowych w gminach Raków, Chmielnik i Pierzchnica. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Ściana - członek zarządu powiatu, Mirosław Gębski - starosta kielecki, Cezary Majcher - członek zarządu powiatu, Damian Szpak - wójt gminy Raków, Irena Gmyr - radna powiatowa, Stefan Bąk - członek zarządu powiatu

19.05.2020. Otwarcie dróg powiatowych w gminach Raków, Chmielnik i Pierzchnica. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Ściana - członek zarządu powiatu, Mirosław Gębski - starosta kielecki, Cezary Majcher - członek zarządu powiatu, Damian Szpak - wójt gminy Raków, Irena Gmyr - radna powiatowa, Stefan Bąk - członek zarządu powiatu
Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach

Drogi powiatowe w gminach Raków, Chmielnik i Pierzchnica zostały oddane do użytku po remontach. Inwestycje zostały zrealizowane przez władze powiatu kieleckiego, dzięki pieniądzom z budżetu powiatu i gmin, ale przede wszystkim rządowego Fundusz Dróg Samorządowych.

- Oddajemy do użytku drogi w Podlesiu, odcinek od Pierzchnicy przez Smyków do Rakówki oraz od Chmielnika do Stopnicy – wymienia Mirosław Gębski, starosta kielecki. Dodaje, że łącznie udało się wyremontować ponad 3 km dróg. Inwestycje kosztowały ponad 800 tys. zł.

Remonty polegały przede wszystkim na zmianie nawierzchni dróg. - Drogi te były w fatalnym stanie, mieszkańcy narzekali, że nie da się po nich jeździć. Poza wymianą nawierzchni, ulepszyliśmy też zjazdy do posesji oraz oczyściliśmy rowy tak, aby nie zalegała w nich woda po deszczach i nie niszczyła nowej jezdni – mówi starosta.

Przypomnijmy, że powiat kielecki otrzymał największą dotację w ramach ubiegłorocznego rozdania Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie pozyskał ponad 83 mln zł na około 50 inwestycji drogowych. Pozwoli to przebudować prawie 125 km dróg w powiecie.

Reklama