Maciej Pietkiewicz wraca do Orlicza

Data publikacji: 19.05.2020 22:05
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Maciej Pietkiewicz

Maciej Pietkiewicz
Fot. Orlicz

Maciej Pietkiewicz to kolejny zawodnik, który od nowego sezonu zasili występujący w I lidze tenisa stołowego zespół Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. 33-letni zawodnik do Suchedniowa wraca po rocznej przerwie, kiedy to walnie przyczynił się do awansu Orlicza na zaplecze ekstraklasy.

W swojej karierze zdobywał medale mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Z drużyną Orlicza w ubiegłym roku wywalczył III miejsce w Pucharze Polski. W naszym kraju przede wszystkim reprezentował kluby pierwszoligowe, grał również w Niemczech, a ostatni sezon spędził w ekstraklasie norweskiej. Maciej Pietkiewicz jest również trenerem juniorskiej reprezentacji Norwegii.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że Maciek wraca do naszego zespołu – powiedział prezes Orlicza Maciej Glijer.

- Wszyscy wiedzą, jaki wkład miał on w awans do I ligi i mam nadzieję, że również w przyszłym sezonie pomoże nam w walce o najwyższe cele – dodał prezes Glijer.

Maciej Pietkiewicz jest trzecim zawodnikiem po Danielu Bąku i Jakubie Perku, który od nowego sezonu zasili klub z Suchedniowa.

Przypomnijmy, że po zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa sezonie z drużyną Orlicza pożegnali się Maciej Karmoliński i Hiszpan Carlos Franco.

Reklama