TELEFON INTERWENCYJNY. Niebezpieczny słup na zakręcie

Data publikacji: 20.05.2020 11:26
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Dariusz Sosiński, kierownik Obwodu Drogowego Łopuszno

Niebezpieczny słup na samym zakręcie, stoi przy drodze wojewódzkiej z Nieznanowic do Włoszczowy - takie ostrzeżenie na nasz telefon interwencyjny zgłosił słuchacz. Jego zdaniem, stwarza on poważne zagrożenie.

- Jeżeli ktoś bardziej zetnie zakręt to może wjechać w słup i dojdzie do tragedii - przestrzega słuchacz który jest także kierowcą.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Dariusz Sosiński, kierownik Obwodu Drogowego Łopuszno twierdzi, że słup znajduje się w przepisowej odległości od skraju drogi. Minimalna odległość to pół metra, a w tym wypadku wynosi 1,20 metra. Drogowiec przyznaje, że słup może być niebezpieczny, jeżeli ktoś będzie nieuważny i wjedzie na pobocze.

Po naszej interwencji, słup został oznaczony czarno żółtym znakiem ostrzegawczym. Dodatkowo, w tym miejscu zostanie wykoszona trawa, aby oznakowanie było lepiej widoczne.

Jak dodał Dariusz Sosiński, zarządca trasy przenosi takie przeszkody wyłącznie w czasie przebudowy drogi. Teraz może to zrobić właściciel słupa, czyli firma telekomunikacyjna.

Reklama