Remont kanalizacji specjalnym rękawem i bez utrudnień

Data publikacji: 20.05.2020 11:55
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. PGKiM w Sandomierzu

Bez robienia wykopów i zamykania ulic udało się przeprowadzić renowację sieci kanalizacyjnej w Sandomierzu. Prace objęły kanały przebiegające pod głównymi traktami miasta.

Użyta technologia polega na tym, że do kanału wkładany jest rękaw nasączony żywicami przyjaznymi dla ludzi i środowiska naturalnego.

- Dokładnie uszczelnia on zniszczony kanał, przykleja się do betonu i tworzy mocną warstwę - opisuje Dariusz Kuzieja, dyrektor ds. technicznych w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu.

Fot. PGKiM w Sandomierzu

Renowacja sieci prowadzona jest co roku. Po inspekcji kanałów wybierane są najbardziej zniszczone odcinki. Tym razem, prace objęły ulice: Słowackiego, Maciejowskiego i Koseły. W sumie 450 metrów sieci kanalizacyjnej. Dobrą stroną tej metody jest także to, że w czasie prac nie występują przerwy w dostawie wody, ani w odbiorze ścieków.

Piotr Sołtyk, prezes PGKiM zwraca uwagę, że część sieci kanalizacyjnej w mieście ma ponad 50 lat. Trzeba o nią odpowiednio dbać, inaczej doszłoby do zawalenia się kanałów, a ścieki wypłynęłyby na ulice.

Koszt wykonywanych obecnie prac, to 360 tys. zł. Pod koniec roku zmodernizowane zostaną kolejne odcinki kanalizacji.

Reklama