Jest już oficjalna lista kandydatów na rektora. Zaskoczeń nie ma

Data publikacji: 20.05.2020 15:24
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 05.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dziś poznaliśmy oficjalnych kandydatów na rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Zaskoczenia nie było, o wszystkich kandydatach informowało wcześniej Radio Kielce.

Piotr Burda, rzecznik prasowy uczelni mówi, że o stanowisko nowego rektora będą się starali: profesor Stanisław Głuszek - prorektor do spraw medycznych, profesor Michał Arabski - prorektor do spraw nauki oraz profesor Barbara Gawdzik - dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

- Od 21 maja będą oni mogli prowadzić kampanię wyborczą. W obecnej sytuacji będzie to kampania prowadzona online, przez stronę internetową uniwersytetu. 2 czerwca odbędzie się pierwsza tura wyborów. Nowego rektora wybierze stuosobowe Kolegium Elektorów - informuje Piotr Burda.

Ciągle nie wiadomo w jakiej formie odbędzie się głosowanie na nowego rektora. Rzecznik UJK mówi, że bardzo mało prawdopodobne jest, by były to wybory zdalne prowadzone w sieci.

- Chcemy żeby wybory odbyły się tradycyjnie, ale z uwagi na obecną sytuację konieczne będzie spełnianie wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Zastanawiamy się nad wykorzystaniem naszej hali sportowej jako miejsca głosowania - twierdzi Piotr Burda.

W przypadku, gdyby rektora nie udało się wybrać w pierwszej turze, 4 czerwca zaplanowano turę drugą.

Reklama