Małogoski rynek znów do zmiany [WIZUALIZACJA, GŁOSUJ]

Data publikacji: 21.05.2020 15:41
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Małogoszcz. Rynek

Małogoszcz. Rynek
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Gmina Małogoszcz znów będzie zmieniać wygląd rynku, czyli Placu Tadeusza Kościuszki. Na ogłoszony przez ratusz konkurs wpłynęły dwie prace, przedstawiające wizualizację zagospodarowania zieleni w tym miejscu.

Burmistrz Mariusz Piotrowski zapowiada, że w ostatecznej realizacji będzie chciał wykorzystać elementy obydwu projektów. Rynek przeszedł przebudowę 8 lat temu, ale wielu mieszkańców miasta nie jest zadowolonych z wyglądu placu. Narzekają, że jest tam za mało zieleni. Teraz mają pojawić się donice z roślinami, ale także fontanna, tablica multimedialna informująca o historii miasta oraz pomnik upamiętniający bitwę Powstania Styczniowego z 24 lutego 1863 roku.

- Konserwator zabytków ma uwagi co do upamiętnienia bitwy, w takim kształcie jak to zostało zaproponowane pracach konkursowych. Jego zdaniem, obelisk który stanie na rynku nie może mieć zbyt nowoczesnej formy - podkreśla Mariusz Piotrowski.

Jak dodaje burmistrz, ze względu na pandemię, inwestycji na pewno nie uda się zrealizować do przyszłego roku. Są plany, aby rynek został poprawiony do 2023 roku.

Konkurs na opracowanie koncepcji na zagospodarowanie zieleni na małogoskim rynku gmina Małogoszcz organizowała wspólnie z w Fundacją Wspólnie, która działa przy zakładzie Lafarge.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła praca Zbigniewa Stawskiego z Małogoszcza, a drugie - koncepcja przygotowana przez Huberta Grabowskiego z Karsznic i Grzegorza Szczepańskiego, który pochodzi z Chęcin.

KTÓRA KONCEPCJA WYGLĄDU MAŁOGOSKIEGO RYNKU PODOBA CI SIĘ BARDZIEJ?
KONCEPCJA ZBIGNIEWA STAWSKIEGO
KONCEPCJA HUBERTA GRABOWSKIEGO I GRZEGORZA SZCZEPAŃSKIEGO

Podobne wiadomości
Reklama