W Kielcach wykoszą trawę, ale nie wszędzie

Data publikacji: 22.05.2020 10:33
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.05.2020. Kielce. Nieskoszone trawniki

20.05.2020. Kielce. Nieskoszone trawniki
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pracownicy "Zieleni Miejskiej" rozpoczęli koszenie traw w Kielcach. Jak informuje Dominik Kowalski - rzecznik miejskiej spółki, w pierwszej kolejności zlecenia dotyczyły okolic skrzyżowań, przejść dla pieszych oraz niektórych pasów drogowych.

- Ze względu na zagrożenie suszą, pierwszy etap koszenia zieleni nie został zrealizowany tak jak w poprzednich latach. Obecnie trwają ustalenia, które tereny powinny zostać wykoszone. W tej sprawie spływają do nas prośby i uwagi od mieszkańców, którzy apelują o interwencję w przypadku terenów w niektórych parkach i blokowiskach gdzie trawa sięga wysokości około 50-60 cm - dodaje.

Dominik Kowalski zaznacza, że pełny harmonogram koszenia traw mieście jest w trakcie przygotowania i niebawem zostanie przedstawiony. Nie wszystkie trawniki i pasy drogowe w Kielcach zostaną jednak skoszone.

Prezydent Bogdan Wenta zamierza w kilkunastu miejscach pozostawić trawniki bez opieki, co przez urzędników nazywane jest programem dzikich łąk. Stworzona przez ratusz lista zawiera 13 lokalizacji. Wśród nich znajduje się m. in.: pas zieleni wzdłuż ul. Grunwaldzkiej od skrzyżowania do parkingu szpitalnego i pas wzdłuż ul. Szajnowicza-Iwanowa przy galerii handlowej.

Reklama