Adam Jarubas: Kosiniak-Kamysz lepszy od Trzaskowskiego

Data publikacji: 22.05.2020 12:19
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.05.2020. Kielce. Konferencja europosła Adama Jarubasa. Na zdjęciu: Zenon Piecaba, Adam Jarubas, Krzysztof Marwicki, Dorota Szymkiewicz

22.05.2020. Kielce. Konferencja europosła Adama Jarubasa. Na zdjęciu: Zenon Piecaba, Adam Jarubas, Krzysztof Marwicki, Dorota Szymkiewicz
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Władysław Kosiniak–Kamysz walczy o nowy format prezydentury, a podstawowym celem PSL jest odsunięcie Andrzeja Dudy, który zawiódł działaczy ludowców - stwierdził Adam Jarubas, eurodeputowany PSL. Szef partii w regionie stwierdził, że kandydaci opozycji w wyborach prezydenckich, będą prowadzić rywalizację w formie życzliwej konkurencji.

- Moim zdaniem jedyną receptą na przywrócenie w Polsce normalności jest zwycięstwo kandydata opozycji. Mam nadzieję, że będzie to Władysław Kosiniak-Kamysz, który ma największe szansę na zwycięstwo w II turze. Polska potrzebuje mądrego, roztropnego prezydenta, który będzie w stanie wyjść ponad partyjne podziały i budować dialog - dodaje Adam Jarubas.

Eurodeputowany stwierdził, że kampania wyborcza, która będzie mogła się rozpocząć po wyznaczeniu terminu wyborów, pozwoli na podbudowanie pozycji Władysława Kosiniaka-Kamysza w sondażach. Podkreśla przy tym, że lider PSL w wielu aspektach jest lepszym kandydatem od Rafała Trzaskowskiego z PO, bo lepiej zna problemy Polski lokalnej.

Adam Jarubas zapowiedział, że w ciągu kilku dni zgłosi się do centrum krwiodawstwa, żeby oddać osocze. Eurodeputowany przeszedł pomyślnie COVID-19, a jego krew może pomóc w wyzdrowieniu innych chorych. Zachęca przy tym także innych ozdrowieńców, aby oddawali osocze. W województwie świętokrzyskim walkę z koronawirusem wygrały 224 osoby.

22.05.2020. Kielce. Konferencja europosła Adama JarubasaFot. Michał Kita / Radio Kielce

Reklama