Galeria „Zielona” zaprasza na „Kapitał sztuki - suplement 2019”

Data publikacji: 23.05.2020 14:12
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Kultura
23.05.2020. Busko-Zdrój. Wystawa „Kapitał sztuki - suplement 2019” w Galerii „Zielona”

23.05.2020. Busko-Zdrój. Wystawa „Kapitał sztuki - suplement 2019” w Galerii „Zielona”
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Na spragnionych sztuki czeka Galeria „Zielona” w Busku-Zdroju. Na wystawie „Kapitał sztuki - suplement 2019”, można obejrzeć 67 prac 28 twórców ze Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego.

Bogdan Ptak - kierownik galerii podkreśla, że atutem wystawy jest różnorodność temperamentów artystycznych, tematów oraz wszechstronność.

- Możemy obejrzeć najnowsze prace zarówno z dziedziny fotografii krajobrazowej, abstrakcyjnej czy makrofotografii - wymienia.

Kierownik galerii dodaje, że „Kapitał sztuki” to projekt realizowany od 2014 roku. Ma na celu gromadzenie tego co najważniejsze w sztuce regionu świętokrzyskiego od czasu wojny do współczesności. Dodaje, że co roku jest uzupełniana poprzez wystawy zatytułowane „Kapitał sztuki - suplement”.

- Suplement, czyli dodatek do tego, co jest głównym wydaniem. Poznajemy nowych ludzi, nowych artystów. Na przykład środowiska akademickie wypuszczają nowych artystów i oni uczestniczą w tych wystawach. To co jest kapitalnego, możemy obejrzeć tutaj - zaznacza.

Wystawa jest czynna do 13 czerwca, od wtorku do soboty w godz. 11-17.

Reklama