Wakacje z wieloma atrakcjami nad zalewem Andrzejówka

Data publikacji: 23.05.2020 14:49
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.05.2020 Chmielnik. Zalew Andrzejówka - rewitalizacja

22.05.2020 Chmielnik. Zalew Andrzejówka - rewitalizacja
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kąpielisko, strefa ciszy z podziemnymi korytarzami, pływający pomost, a także szeroka plaża - te wszystkie atrakcje będą czekać na mieszkańców regionu i turystów nad zalewem Andrzejówka w gminie Chmielnik w najbliższe wakacje. Prace związane z zagospodarowaniem zbiornika są na ostatniej prostej.

- Chcieliśmy, aby nasza Andrzejówka dawała możliwość rekreacji, ale także wypoczynku, dlatego zaoferujemy gościom nie tylko kąpielisko z prawdziwego zdarzenia, lecz także strefę znajdującą się z dala od „plażowego” zgiełku - mówi Paweł Wójcik, burmistrz Chmielnika.

Dodaje, że do strefy ciszy poprowadzi ścieżka rowerowa. Będzie to miejsce, gdzie słychać szum wiatru i śpiew ptaków. Powstaną tam także stoliki z ławeczkami do wypoczynku oraz grill.

W strefie ciszy zamontowano podziemne korytarze, które tworzą swoisty labirynt. Ten będzie służył zwłaszcza dzieciom do zabaw i spacerów.

Wokół zalewu powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, turyści przejdą także z jednej strony zbiornika na drugą poprzez pływający na wodzie pomost.

- Bliżej wjazdu nad zalew zlokalizowaliśmy plażę. W tej chwili zwozimy na nią złocisty piasek znad Nidy - mówi gospodarz gminy.

Poza sporych rozmiarów plażą opalać się i wypoczywać będzie można na drewnianych pomostach. Ponadto powstaną siłownia zewnętrzna oraz plac dla dzieci. Nie zabraknie zaplecza sanitarnego ani gastronomicznego.

- Szykujemy naprawdę wiele atrakcji. Wszystkich nie chcę zdradzać, ale zapraszam, by zobaczyć je na własne oczy - podkreśla Paweł Wójcik.

Prace nad zbiornikiem mają zakończyć się do sierpnia.

Reklama