Kolejny klub seniora powstanie w gminie Złota

Data publikacji: 23.05.2020 16:55
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Chroberz. Dom Ludowy

Chroberz. Dom Ludowy
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Chrobrzu w gminie Złota powstanie klub seniora. Będzie się mieścił na pierwszym piętrze Domu Ludowego przy ulicy Chrobrego. Samorząd ogłosił przetarg na remont tego obiektu.

Włodzimierz Osiecki, inspektor ds. dróg, urządzeń komunalnych i zamówień publicznych w urzędzie gminy w Złotej informuje, że działania w ramach projektu są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, aby również tam stworzyć miejsce spotkań dla osób starszych.

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przeprowadzał ankiety wśród mieszkańców. Ich znaczna część uważa, że istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu miejsce. Chroberz jest dużą miejscowością, jest też sporo seniorów, którzy wręcz oczekują tego typu form działalności, a więc miejsca do spotkań, spędzania wolnego czasu - tłumaczy.

Dodaje, że na potrzeby klubu zaadaptowane zostaną niewykorzystane dotąd pomieszczenia budynku, w którym mieści się również filia biblioteki, siedziba stowarzyszenia kobiet oraz świetlica wiejska. Zaznacza, że planowany remont ma objąć m.in. roboty rozbiórkowe. Wykonana zostanie nowa stolarka okienna i drzwiowa. Projekt przewiduje również zamontowanie podestu i pochylni dla osób niepełnosprawnych.

- Zakres prac obejmuje także adaptację istniejących pomieszczeń, prace remontowe polegające na dostosowaniu pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych, stworzenie kuchni, jadalni, świetlicy oraz sali rehabilitacyjnej - dodaje.

Potencjalni wykonawcy mają czas na składanie ofert do 27 maja.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września 2020 roku. Wówczas placówka zaczęłaby funkcjonować od nowego roku.

Będzie to kolejny klub seniora na terenie gminy Złota. Pierwszy powstał w stolicy gminy w 2018 roku. Gmina planuje także utworzenie klubu w Pełczyskach.

Klub seniora realizowany jest w ramach rządowego programu „Senior +”.

Reklama