Zobacz lwa, wielbłądy i lemury. ZOO Leśne Zacisze znów otwarte

Data publikacji: 24.05.2020 07:36
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.05.2020 Lisów. ZOO Leśne Zacisze

23.05.2020 Lisów. ZOO Leśne Zacisze
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ponad 400 zwierząt reprezentujących prawie 120 gatunków można zobaczyć w ZOO Leśne Zacisze w Lisowie w gminie Morawica. Na obszarze 15 hektarów mieszkają m.in. strusie, papugi, antylopy, wielbłądy, lemury i nieświszczuki oraz surykatki. Obiekt istnieje od 2002 roku, a statut ogrodu zoologicznego uzyskał w 2016 roku.

Jak mówi właściciel Paweł Zawadzki, największą atrakcją dla zwiedzających jest lew afrykański o imieniu Simba.

- Ma półtora roku, zaczyna mu już rosnąć grzywa, wydaje dźwięki przypominające ryk dorosłego lwa - charakteryzuje króla zwierząt właściciel, który jako jedyny może wejść do wybiegu Simby.

Okres pandemii był niezwykle trudnym czasem dla zoo. Paweł Zawadzki podkreśla, że gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli, ogród nie przetrwałby.

- Ponad dwa miesiące ogród był zamknięty, to był czas, kiedy powinniśmy zarabiać na utrzymanie obiektu. Ogromną pomoc dostaliśmy od miłośników zwierząt, niezwiązanych z ogrodem, którzy w porozumieniu z nami przywozili specjalistyczną karmę. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni, bo bez nich nie dalibyśmy sobie rady - podkreśla. Dodatkowo były też organizowane zbiórki pieniężne.

Do Lisowa przyjeżdżają całe rodziny z dziećmi. Zwiedzający są zachwyceni zwierzętami i warunkami, jakie stworzyli im właściciele.

- Bardzo się cieszymy, że ogród wreszcie jest otwarty. Jest to niezwykle urokliwe miejsce dla małych dzieci - mówili zwiedzający.

Inni dodawali, że w końcu można wyjść z domu, podziwiać piękno natury, zwierzęta i rośliny. Wszyscy podkreślali, że teren jest bardzo piękny, zwierzęta są zadbane i nie spotyka się ich na co dzień. Niektórzy żałowali, że w ogrodzie nie mieszka słoń.

Na terenie zoo znajdują się stanowiska grillowe, z których można bezpłatnie skorzystać. W związku z pandemią obowiązują pewne obostrzenia. Liczbę gości ograniczono do 500, a każdy zwiedzający ma nakaz zakrywania ust i nosa. Dodatkowo przy kasach umieszczono środki do dezynfekcji. Nieczynny pozostaje plac zabaw.

Ogród można zwiedzać w godzinach 10.00 - 18.00. Bilet normalny kosztuje 25, a ulgowy 20 zł. Dzieci do lat 3 mają wstęp bezpłatny.

Reklama