Jednostki OSP otrzymują wsparcie od ministra sprawiedliwości

Data publikacji: 25.05.2020 17:29
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Strażacy. Nowiny. Pożar. Straż Pożarna

Strażacy. Nowiny. Pożar. Straż Pożarna
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

360 tys. zł trafi do 22 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie świętokrzyskim. Wsparcie pochodzi ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Pieniądze na zakup niezbędnego sprzętu zostały przekazane jednostkom OSP, które brały udział w gaszeniu kwietniowego pożaru składowiska odpadów niebezpiecznych w Nowinach.

Jak informuje poseł Mariusz Gosek, świętokrzyski parlamentarzysta Solidarnej Polski wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy, podczas trudnej akcji gaśniczej sprzęt strażaków ochotników uległ zniszczeniu lub uszkodzeniu, dlatego takie wsparcie jest niezbędne.

- Cieszymy się, że chociaż w ten sposób możemy zadośćuczynić strażakom ochotnikom, którzy społecznie realizują swoje zadnia. Państwo jest zobligowane do tego, aby druhowie byli wyposażeni w jak najlepszy nowoczesny i niezawodny sprzęt. Łączna wartość wsparcia dla 22 jednostek to 360 tys. zł. Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości przekazywane są na rzecz ofiar przestępstw z nawiązek od osób, które te przestępstwa popełniły - wyjaśnia.

Mariusz Gosek podkreśla, że śledztwo w sprawie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Nowinach prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach, a nadzorowane przez Prokuraturę Krajową.

Pożar składowiska przy ulicy Perłowej w Nowinach wybuchł 19 kwietnia. Łączny koszt akcji strażaków wyniósł ponad 500 tys. zł. W opanowanie pożaru zaangażowanych było 265 strażaków z państwowych i ochotniczych straży pożarnych.

Reklama