Konkursy na dyrektorów, według ratusza odwołane z powodu pandemii

Data publikacji: 26.05.2020 17:00
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Urząd Miasta Kielce

Kielce. Urząd Miasta Kielce
Fot. Radio Kielce

Władze Kielc unieważniły konkursy na dyrektorów Muzeum Historii Kielc oraz Muzeum Zabawek i Zabawy. Komunikaty o odwołaniu postępowań zamieszczono na stronie Urzędu Miasta Kielce. W informacji czytamy, że decyzje podjęto, w związku z przedłużającą się sytuacją epidemiologiczną. Dokumenty aplikacyjne zostaną odesłane zgłoszonym kandydatom.

Jaki związek ma stan epidemii i procedurą konkursową? Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc twierdzi: „w związku z pandemią, konkursy nie mogły się odbyć ze względu na ogrom obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta a w szczególności uczniom. Zostały więc unieważnione, i kiedy już sytuacja epidemiologiczna w kraju unormuje się, konkursy zostaną wznowione. Wtedy znów kandydaci będą mogli złożyć dokumenty”.

Oznacza to, że kolejne ważne placówki kultury w Kielcach, przez następne miesiące, na bliżej nieokreślony czas, zostaną bez szefów. Muzeum Zabawek i Zabawy nie ma dyrektora od końca listopada 2019 roku. Ponad pół roku temu, skończyła się kadencja Macieja Obary. Obecnie pełniącym obowiązki jest Anna Tyszkiewicz-Obara. Z kolei dotychczasowy dyrektor Muzeum Historii Kielc, Jan Główka, z końcem stycznia tego roku odszedł na emeryturę. Od lutego obowiązki dyrektora pełni Krzysztof Myśliński.

Reklama