Zawody sportowo-pożarnicze w Strawczynku

Data publikacji: 18.09.2011 15:57
Kategoria: Wiadomości z regionu

Ponad 500 zawodników z 49 drużyn wzięło udział w szóstych Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Strawczynku. Jest to największa w województwie, ale też i jedna z większych imprez tego typu w Polsce.

Podczas rywalizacji odbyły się sztafety i symulowane akcje gaśnicze. Wszystko pod okiem sędziów instruktorów. Jak powiedział Radiu Kielce, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Krzysztof Janicki,  celem zawodów było sprawdzenie umiejętności młodych strażaków, a także podsumowanie cyklu zawodów organizowanych w gminach.

Sporą grupę zawodników stanowiły dziewczyny, które na co dzień ćwiczyły w drużynach OSP. Jak podkreśliła jedna z uczestniczek z Woli Morawickiej straż pożarna to powołanie, często przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Zawody zorganizowali: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Starostwo Powiatowe, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kielcach oraz Urząd Gminy Strawczyn.

Stanisław Blinstrub

Reklama