Kielecki AIESEC rozpoczyna rekrutację

Data publikacji: 25.02.2013 11:24
Kategoria: Wiadomości z regionu

Zagraniczna wymiana studentów – to najważniejsza i najbardziej interesująca propozycja Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów AIESEC. Kielecki Komitet rozpoczyna dziś rekrutację do organizacji. Jak powiedziała Anna Chebdowska  organizacja działa w mieście prawie  20 lat i cieszy się  popularnością.

Co roku w prace  stowarzyszenia angażuje się około  50-ciu studentów. Młodzi ludzie są coraz częściej świadomi, że już na studiach należy budować swoje CV. Działalność w Aiesecu pozwala im zdobyć nowe kompetencje m.in. umiejętność zarządzania ludźmi, pisania projektów i organizowania wydarzeń. Ponadto zyskują nowe kontakty z zagranicznymi firmami.

Zdaniem Anny Chebdowskiej  podstawą istnienia Aiesecu jest zagraniczna wymiana studentów. Może to być  praktyka lub wolontariat. Z wyjazdu do Korei Południowej skorzystała Agnieszka Domagała. Razem ze studentką z Malezji spędziła tam 6 tygodni przekazując dzieciom w przedszkolach wiedzę o  Polsce. Zafascynowała ją  kuchnia azjatycka. Zasmakowała m.in. w larwach jedwabnika, które są popularną przekąską Koreańczyków.

Oprócz zagranicznej wymiany studentów,  AISEC współpracuje   z firmami,  które oferują praktyki zawodowe  i realizują  projekty związane m.in. z nauką języków obcych. Rekrutacja do kieleckiej organizacji  trwać będzie do 8 marca. Jej członków będzie można spotkać na Politechnice Świętokrzyskiej i Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Zainteresowani mogą też skorzystać ze strony internetowej AIESEC-u, gdzie zamieszczony jest formularz aplikacyjny do kieleckiego komitetu stowarzyszenia.

Renata  Morąg

Reklama