Telewizor nadal popularnym prezentem pod choinkę

Data publikacji: 26.12.2012 07:43
Kategoria: Wiadomości z regionu

Spośród urządzeń elektronicznych telewizory to wciąż najbardziej popularny sprzęt jaki kupujemy pod choinkę. Wynika to głównie z faktu, że telewizja wchodzi w erę cyfryzacji.

Klienci poszukują też nowych funkcji w telewizorach, jak internet czy możliwość oglądania w technice 3D, wylicza  Rafał Malesa, właściciel jednego z dużych sklepów ze sprzętem elektronicznym w Kielcach.

Zmieniły się nastroje klientów. O zakupie coraz częściej decyduje cena. Choć jak przyznaje Rafał Malesa obroty w jego sklepie drastycznie nie spadły, mimo kryzysu. Zdarzają się klienci, którzy na telewizor potrafią wydać 10, a nawet 15 tysięcy złotych, dodaje.

Za to nie wymieniamy komputerów już tak często jak wcześniej. Wydajność tych urządzeń jest na zadowalającym poziomie, wyjaśnia Rafał Malesa. Laptopów używa się dziś przeważnie do przeglądania stron internetowych i zdjęć. Najlepszym urządzeniem nadającym się do takich czynności są tablety, które w cenie do 300, 400 złotych stają się świetnym prezentem pod choinkę tłumaczy Rafał Malesa.

Z kolei zanika rynek bardzo wydajnych komputerów do gier.

Paweł Klepka

Reklama