Komunalizacja uzdrowiska z Busku-Zdroju

Data publikacji: 26.02.2013 14:33
Kategoria: Wiadomości z regionu

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał pozytywną opinię w sprawie komunalizacji uzdrowiska w Busku - Zdroju. Była ona wymagana po podpisaniu miesiąc temu umowy o przejęcie placówki przez samorząd województwa. Po decyzji urzędu samorząd województwa stał się właścicielem uzdrowiska, poinformował marszałek Adam Jarubas. Dodał, że uzdrowisko nie przynosi strat, ale aby przynosiło zyski musi być zrealizowany plan inwestycyjny o wartości kilkudziesięciu milionów złotych.

Marszałek liczy przede wszystkim na pieniądze unijne, ponieważ w perspektywie finansowej na lata 2014 - 2020 Unia Europejska będzie kłaść duży nacisk na rozwój przedsiębiorczości, a uzdrowisko w Busku - Zdroju doskonale wpisuje się w te założenia.
Adam Jarubas zaznacza jednak, że pieniądze na inwestycje uzdrowisko będzie musiało samo wygospodarować, w tym także na wkłady własne. Samorząd województwa będzie mógł dofinansować je tylko w wyjątkowych przypadkach.

W tym roku w budżecie województwa nie zapisano pieniędzy na dofinansowanie uzdrowiska w Busku - Zdroju i - jak zapowiada marszałek - nie będzie proponował takiego punktu także w przyszłorocznym budżecie. Uzdrowisko ma samo wypracowywać zyski i starać się o dofinansowanie unijne. Będzie je można uzyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Polski Wschodniej i Programu Innowacyjna Gospodarka.

Robert Szumielewicz

Reklama