Koniec wakacji - uczniowie wrócili do szkół

Data publikacji: 01.09.2011 15:21
Kategoria: Wiadomości z regionu

215 tysięcy uczniów w województwie świętokrzyskim rozpoczęło dziś nowy rok szkolny. Z danych Kuratorium Oświaty w Kielcach wynika, że ponad 15 tysięcy to uczniowie klas pierwszych, w tym około 2 i pół tysiąca sześciolatków.

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Kielcach Maria Dzierżak,  powiedziała, że podczas wakacji w szkole prowadzonych zostało  wiele remontów, dzięki czemu uczniowie wrócili do odświeżonej placówki. Odnowione zostały podłogi i ściany, a do sal trafił nowoczesny sprzęt. Dyrektor dodała, że dla nauczycieli będzie to trudny rok, bo zmienia się sposób przeprowadzenia egzaminów na zakończenie nauki. Teraz będzie ich więcej.

Uczniowie ostatnich klas gimnazjum dodają, że od wyniku egzaminu zależeć będzie do jakiego liceum się dostaną. 
Nowy rok szkolny oznacza również wzmożony ruch w pobliżu szkół. Przez pierwsze dni września policjanci będą patrolowali ich okolice. W planach są też spotkania z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych – powiedziała Justyna Błaszczyk z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji. Zaapelowała też do rodziców pierwszaków, aby na początku sami odprowadzali do szkół swoje pociechy i uświadamiali ich o zagrożeniach w ruchu drogowym.

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbyła się w Łącznej, gdzie podczas uroczystości oddano do użytku nowy budynek szkolny. Budowa kompleksu kosztowała 12 milionów złotych.

Michał Michta

Reklama