Życzenia na święta

Data publikacji: 25.12.2012 10:31
Kategoria: Wiadomości z regionu

Radości i nadziei  z okazji świąt Bożego Narodzenia życzy mieszkańcom miasta prezydent Wojciech Lubawski.  Jak powiedział, czas świąt, to wyjątkowa okazja do bycia razem z najbliższymi  osobami, ale także czas refleksji nad tym, że nie zawsze codzienna gonitwa za pieniędzmi i dobrami materialnymi jest najważniejsza. Prezydent życzył, by te radosne dni, dały nam nadzieję na to, że będzie lepiej  i powinniśmy w to mocno wierzyć.

Z kolei wojewoda Bożentyna Pałka Koruba, życzy  mieszkańcom regionu,  pomyślności, dobra, i spokoju, oraz powrotów do czasu dzieciństwa, gdy święta kojarzyły się z magią  i spełnieniem marzeń.
Biskup kielecki Marian Florczyk  zwrócił uwagę na rodziny wymiar  Bożego Narodzenia. Składając życzenia  zdrowia i życzliwości,   zachęcał do odkrycia wspólnoty rodziny , by nikt w tych dniach nie czuł się samotny lub na marginesie. Boże Narodzenie to taki czas by skierować oczy na drugiego człowieka - dodał biskup.
Z kolei ordynariusz sandomierski Krzysztof Niktkiewicz  stwierdził, że   święta powinny służyć budowaniu dobrych relacji międzyludzkich, wielkiej życzliwości i miłości i zapomnieniu o podziałach i nieporozumieniach.  Biskup życzył, aby tajemnica Bożego Narodzenia przemieniła nasze  wnętrza.

Marek Orkisz

Reklama