150. rocznica wybuchu powstania styczniowego i bitwy pod Małogoszczem

Data publikacji: 24.02.2013 20:38
Kategoria: Wiadomości z regionu

W Małogoszczu uroczyście obchodzono 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Delegacja władz samorządowych i mieszkańców miasta złożyła kwiaty i zapaliła znicze na mogiłach powstańców. Następnie odprawiona została uroczysta msza święta za poległych.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wystąpiło około 90 artystów: chór, soliści, orkiestra, tancerze z okolicznościowym programem, w którym nie zabrakło akcentów patriotycznych - powiedział burmistrz Małogoszcza, Jan Głogowski. W czerwcu z okazji Dni Małogoszcza na rynku odbędzie się rekonstrukcja bitwy, która 24 lutego 1863 roku rozegrała się właśnie na małogoskim rynku. Inscenizacja będzie dopełnieniem obchodów 150. rocznicy powstania styczniowego.

Dziś odbył się także VI  Złaz Turystyczny „Po małogoskiej ziemi".  10-kilometrowa trasa wiodła do Ostoi Dworskiej z trzech stron. Po drodze uczestnicy odwiedzili miejsca historyczne, związane z bitwą i mogiły powstańców.

Ewa Pociejowska - Gawęda

Reklama