Remont ulicy Traugutta

Data publikacji: 01.09.2011 15:16
Kategoria: Wiadomości z regionu

W tym miesiącu rozpocznie się remont ulicy Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Modernizacja tej części trasy wylotowej w kierunku Kielc jest  konieczna ze względu na fatalny stan nawierzchni.

Prace prowadzone będą  do końca roku.  Ostrowiecką inwestycję  finansować będzie Wojewódzki Zarząd Dróg Świętokrzyskich. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 2 mln zł. Ostrowiecki samorząd sfinansował dokumentację. Jak nas poinformował wiceprezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, remont blisko kilometrowego odcinka będzie obejmował wymianę sieci kanalizacyjnej, nawierzchni i oświetlenia oraz budowę nowych chodników.

By ograniczyć utrudnienia prace będą podzielone na dwa etapy. Najpierw rozpocznie się remont odcinka od granic miasta do Ronda Solidarności.  Potem drogowcy wejdą na odcinek od Ronda Solidarności do Ronda Republiki Ostrowieckiej. W czasie remontów kierowcy będą musieli przygotować się nie tylko na utrudnienia, związane z ruchem wahadłowym, ale także z objazdami.  Będzie to szczególnie uciążliwe, bo remontowany będzie odcinek tranzytowy, łączący drogę wojewódzką z krajową  nr 9.

Teresa Czajkowska       

Reklama