Niespokojnie na oddziale chirurgii buskiego szpitala

Data publikacji: 18.09.2011 15:21
Kategoria: Wiadomości z regionu

Konsultant wojewódzki do spraw chirurgii ogólnej jest zaniepokojony zmianami na oddziale chirurgii szpitala w Busku-Zdroju. Od początku września oddziałem kieruje nowa osoba. Stanislaw Głuszek informuje, że lekarze i pielęgniarki wystosowali list, w którym przekonywali, że dotychczasowy ordynator właściwie spełniał swoje obowiązki. Jak dodaje, decyzja związana ze zmianą na stanowisku ordynatora nie była z nim konsultowana.

Tymczasem Grzegorz Gałuszka, dyrektor szpitala w Busku- Zdroju podkreśla, że na razie powołał pełniącego obowiązki ordynatora, dlatego nie informował o tym posunięciu. Dyrektor lecznicy przekonuje, że operacje planowe są wykonywane według harmonogramu i nie ma sygnałów od załogi, że oddział nie funkcjonuje poprawnie, choć jak przyznał, obecnie dwóch lekarzy chirurgów znajduje się na zwolnieniu lekarskim.

Ponadto w szpitalu w Busku- Zdroju został ogłoszony konkurs na stanowisko wicedyrektora do spraw lecznictwa. Kandydat  musi być lekarzem mającym tytuł specjalisty w określonej dziedzinie medycyny lub specjalizację II stopnia i co najmniej ośmioletni staż pracy w zawodzie, a ponadto co najmniej 3 letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem ludzkim.

Paweł Kocańda


Reklama