Bilard: Najlepsi na świecie juniorzy i zawodnicy na wózkach rywalizować będą w Kielcach

Data publikacji: 01.09.2011 15:10
Kategoria: Wiadomości z regionu

W kieleckim hotelu Łysogóry rozpoczynają się trzydniowe Mistrzostwa Świata Juniorów i Osób na Wózkach Inwalidzkich w Pool Bilard. W składzie reprezentacji Polski jest trójka kielczan. W grupie dziewcząt Oliwia Czupryńska z Nosanu, która zdaniem organizatora imprezy Marcina Krzemińskiego ma największe szanse medalowe.

W gronie osób na wózkach inwalidzkich jej klubowy kolega Michał Kłusakiewicz start traktuje raczej jako okazję do zdobycia nowych doświadczeń. Wśród chłopców Maciej Wójcik z Koliera może być – zdaniem fachowców -  "czarnym koniem" zawodów.

Marcin Krzemiński,  który pełni jednocześnie funkcję członka Zarządu Światowej Organizacji Bilardowej powiedział na naszej antenie, że impreza jest również okazją do promocji Kielc. Do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjadą bowiem reprezentanci prawie 30 krajów świata. Większość będzie w naszym kraju po raz pierwszy.

Krzemiński dodał, że mistrzostwa to dość trudne pod względem logistycznym przedsięwzięcie. Wyjaśnił, że chodziło m. in. o transport. Ponieważ w Kielcach nie ma lotniska, z Warszawy trzeba było dowieźć kilkanaście osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Początek gier o godzinie 9.00. Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny, a jednym z patronów medialnych imprezy jest Polskie Radio Kielce.

Marek Cender
marek.cender@radio.kielce.pl

Reklama