Samorządowcy i strażacy pielgrzymowali wspólnie do Sulisławic

Data publikacji: 18.09.2011 16:06
Kategoria: Wiadomości z regionu

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w Pielgrzymce Samorządowców i Strażaków z Województwa Świętokrzyskiego, do Sanktuarium  Maryjnego w Sulisławicach, w gminie Łoniów. Józef Kuśmierz- sekretarz jednostki OSP w Jurkowicach, w gminie  Bogoria powiedział, że Sanktuarium w Sulisławicach to wyjątkowe miejsce, znane od wieków, a tradycje jego odwiedzania przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

Wśród pielgrzymów był m.in. burmistrz Koprzywnicy- Marek Jońca, który stwierdził, że każdy człowiek potrzebuje chwili refleksji i wyciszenia.   Dodał, że  praca w samorządzie to misja. Jego  zdaniem rozwiązując ważne ludzkie sprawy trzeba odnieść się do wartości wyższych.
    Ksiądz  Mariusz Mazur, kustosz Sanktuarium, a zarazem gminny kapelan strażaków powiedział, że zarówno samorządowców jak i strażaków łączy jedna wspólna cecha- pełnią służbę na rzecz drugiego człowieka.
    W organizowanych od kilku lat wrześniowych pielgrzymkach do Sanktuarium  Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach brali dotychczas udział wyłącznie samorządowcy. W tym roku po raz pierwszy dołączyli do nich strażacy.
    Świątynia słynie z cudownego obrazu, który jest tam od 400 lat.

Grażyna Szlęzak- Wójcik

Reklama