Przedświąteczna zbiórka żywności

Data publikacji: 02.12.2011 08:21
Kategoria: Wiadomości z regionu

Dwudniową przedświąteczną zbiórkę żywności rozpoczynają dzisiaj Caritas Diecezji Kieleckiej wraz ze Świętokrzyskim Bankiem Żywności. W większych sklepach na terenie Kielc wystawione zostaną specjalne kosze, do których będzie można wkładać artykuły spożywcze. Jak podkreśla ksiądz Krzysztof Banasik,  zastępca dyrektora kieleckiej Caritas, zbiórka nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wolontariusze. Głównie jest to młodzież ze szkolnych i parafialnych kół Caritas.

Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki, które otrzymają rodziny wielodzietne i ubogie. Część tej żywności przekazana zostanie także do parafii oraz posłuży do przygotowania kolacji wigilijnej i paczek dla bezdomnych.

Dziś zbiórka rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do 18.00, a jutro trwać będzie od 10.00 do 17.00. Jak przypomina ksiądz Krzysztof Banasik, do koszy najlepiej wkładać artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, czyli konserwy, mąkę, cukier, ryż, makaron, czy  hermetycznie pakowaną wędlinę.
Zbiórka żywności przeprowadzona zostanie także  w Jędrzejowie, Włoszczowie i Chmielniku, a kolejna odbędzie się w następny piątek i sobotę.

Podczas ostatniej przedświątecznej zbiórki żywności zebrano około 10 ton artykułów spożywczych, z których przygotowano paczki dla 1500 rodzin.

Iwona Murawska

Reklama