Gimnazjaliści mają jeszcze sporo do poprawienia

Data publikacji: 24.06.2013 09:02
Autor: Stanisław Blinstrub / Kategoria: Wiadomości z regionu
Danuta Zakrzewska dyrektor OKE

Danuta Zakrzewska dyrektor OKE
Fot. Paweł Zimnoch / Polskie Radio Łódź

Wyniki testu egzaminu gimnazjalnego w regionie pokazują, że świętokrzyscy uczniowie mają duży zasób wiedzy, ale nie zawsze potrafią ją wykorzystać - powiedziała na naszej antenie Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

Jak już informowaliśmy, oceny świętokrzyskich gimnazjalistów były nieco niższe od średniej krajowej. Na tym tle, bardzo dobrze wypadli uczniowie z kieleckich szkół.
Zdaniem Danuty Zakrzewskiej jest to związane z tym, że dzieci w większych miastach mają lepszy dostęp do nowoczesnych środków przekazu i dóbr kultury.


Najwięcej trudności sprawił uczniom test z matematyki. Otrzymali oni 48 procent, możliwych do zdobycia punktów. Podobnie było z biologią, chemią i fizyką. Według gościa Radia Kielce, uczniowie bez zrozumienia czytają niektóre polecenia i dlatego mają problemy z rozwiązywaniem zadań logicznych. Te umiejętność powinni jeszcze ćwiczyć przed rozpoczęciem edukacji w liceach, technikach czy szkołach zawodowych, dodała Danuta Zakrzewska.

Wynik egzaminu jest brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Wysoka liczba punktów umożliwi kontynuację nauki w najlepszych szkołach.

Tagi do tego wpisu
Reklama