Piknik rycerski w Ossolinie

Data publikacji: 07.07.2013 09:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pokaz walki rycerskiej w Sobkowie

Pokaz walki rycerskiej w Sobkowie
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Inscenizacje historyczne w wykonaniu bractw rycerskich, widowisko sceniczne  o Stefanie Żeromskim i występy formacji artystycznych - to tylko niektóre atrakcje II Pikniku Rycerskiego, który odbędzie się dzisiaj w Ossolinie w gminie Klimontów. Po raz pierwszy w historii wręczone zostanie „Kryształowe Berło”.

To pokaźnych rozmiarów statuetka, którą organizatorzy pikniku co roku dawać będą  innemu aktorowi za  role w filmach historycznych.  Pierwszą otrzyma gość specjalny pikniku - Jerzy Zelnik.  

Inscenizacje odbywać się będą pod hasłem "Ogniem i mieczem- mity i fakty”. Weźmie w nich udział Bractwo Rycerskie Zamku Szydłów i Hufiec Rycerstwa Opatowskiego.

Nowością pikniku będzie widowisko "Śladami mistrza Stefana” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Ossolinie. Jego celem jest ukazanie związków pisarza  z tą częścią naszego regionu - powiedział pomysłodawca Pikniku Rycerskiego, Rafał Staszewski ze Stowarzyszenia „Nasze dziedzictwo Ossolin”.

Ponadto podczas imprezy odbędzie się finał konkursu "Młodzież czyta Żeromskiego”. Będą też inne atrakcje m.in. prezentacje sprzętu strażackiego i policyjnego, wesołe miasteczko, regionalne potrawy i konkursy z nagrodami. Gwiazdą wieczoru będzie Cezary Makiewicz i Koltersi.

Tagi do tego wpisu
Reklama