Zintegrowany Informator Pacjenta cieszy się dużą popularnością

Data publikacji: 27.07.2013 16:43
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
NFZ umożliwił rejestrację do ZIP w siedzibie MPK, wielu pracowników przedsiębiorstwa skorzystało z tej możliwości

NFZ umożliwił rejestrację do ZIP w siedzibie MPK, wielu pracowników przedsiębiorstwa skorzystało z tej możliwości
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

6 tysięcy 700 mieszkańców województwa świętokrzyskiego zarejestrowało się już w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, który zaczął funkcjonować od 1 lipca.

Dziennie rejestruje się około 200 - 300 osób. Jak przypomina rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Beata Szczepanek, dzięki informatorowi każdy może, przy pomocy internetu, przejrzeć historię swojego leczenia od 2008 roku, m.in. sprawdzić czy jest ubezpieczony, kiedy i u którego lekarza był na wizycie, jakie badania miał zlecane, ile one kosztowały i jaki był procent ich refundacji.

Dzięki Zintegrowanemu Informatorowi Pacjenta możliwe jest również sprawdzenie kolejki oczekujących do wybranego lekarza. W systemie jest także szczegółowy wykaz placówek medycznych, łącznie z harmonogramem przyjęć oraz mapkami, pomagającymi do nich dojechać. Na portalu zamieszczone są także porady jak się ubezpieczyć, oraz jakie pacjent ma prawa i obowiązki.

Jak dodaje Beata Szczepanek, aby mieć dostęp do danych zawartych w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, po login i hasło trzeba osobiście zgłosić się do Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach, lub jego filiach w Ostrowcu Świętokrzyskim i Sandomierzu. Ponadto Fundusz organizuje akcje wyjazdowe m.in. do zakładów pracy, urzędów. Mobilne stanowisko, w którym można załatwić wszelkie formalności przyjechało już m.in. do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Tagi do tego wpisu
Reklama