Sandomierz i Pacanów znajdą się pośród 7 nowych cudów Polski?

Data publikacji: 02.08.2013 10:03
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Lotnicza panorama Sandomierza

Lotnicza panorama Sandomierza
Fot. http://www.sandomierz.pl

Zabytkowy Rynek w Sandomierzu i Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, to kandydaci z naszego regionu do tytułu 7 nowych cudów Polski. Plebiscyt ogłosił magazyn „National Geographic”.

Turyści pytani przez nas o szanse Sandomierza w tym konkursie zgodnie twierdzili, że są one bardzo duże. Miasto podoba się przede wszystkim ze względu na wyjątkową architekturę, odnowione zabytki, często chwalona jest też atmosfera, spokojna i sprzyjająca spacerom.

Zdaniem Karoliny Kępczyk, dyrektorki Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, różnego rodzaju konkursy korzystnie wpływają na frekwencję. Z naszych ankiet wynika, że turyści przeważnie dowiadują się o  Pacanowie i o naszej placówce głównie z mediów, więc nominacja do plebiscytu jest dla nas istotna - dodała dyrektor Kępczyk.

W sumie magazyn nominował 32 miejsca do plebiscytu, po dwa z każdego województwa. Na liście jest m.in. Wzgórze  Zamkowe w Cieszynie, Wzgórze Katedralne we Fromborku, Zespół Cerkiewny  św. Parasekwy w Radrużu, Zamek Piastów Śląskich w Brzegu oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy.

O wynikach plebiscytu zadecyduje głosowanie sms–owe, które  potrwa do końca września. Szczegóły są na stronie internetowej „National Geographic”.

Obecnie Sandomierz zajmuje w konkursie 18 miejsce, a Pacanów 17.

Tagi do tego wpisu
Reklama