Gimnazjum nr 1 Szkołą Odkrywców Talentów

Data publikacji: 15.08.2013 15:23
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Panorama miasta

Sandomierz. Panorama miasta
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Tytuł Szkoły Odkrywców Talentów otrzymało Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu. Pismo informujące o przyznaniu certyfikatu przekazano niedawno z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, mówi dyrektor szkoły Mieczysław Dygas.

Jego zdaniem, to wyróżnienie świadczy o tym, że  placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Dodał, że nauczyciele  wiele robią w tym zakresie, także poza godzinami pracy.

Dyrektor Mieczysław Dygas stwierdził, że w minionym roku szkolnym młodzież  zdobyła wiele  znaczących sukcesów.  Wśród nich są m.in.  osiągnięcia  Kamila Rudyszyna, laureata konkursów  kuratoryjnych z  gegografii i fizyki, który jako uczeń II klasy już opanował cały materiał gimnazjalny z tego zakresu i ma z niego oceny celujące na koniec szkoły.

Z kolei Filip Wilk, laureat konkursu astronomicznego znalazł się w gronie 5-orga uczniów z kraju, którzy w nagrodę wyjechali do centrum NASA na Florydę. Natomiast Martyna Strzelińska napisała najlepszą w kraju pracę na temat marszałka Józefa Piłsudskiego.

Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu zostało umieszczone na mapie Szkół Odkrywców Talentów  znajdującej się na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Tagi do tego wpisu
Reklama