Nagrody "Nadzieje Kielc" wręczone

Data publikacji: 16.09.2013 15:20
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Nadzieje Kielc 2013

Nadzieje Kielc 2013
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Dziesięcioro uczniów i absolwentów kieleckich szkół otrzymało coroczne nagrody "Nadzieje Kielc", które zostały wręczone w Domu Środowisk Twórczych. Dostały je osoby wyróżniające się w dziedzinie nauki, kultury, sportu oraz działalności społecznej.

Są to m. in. laureaci olimpiad przedmiotowych lub konkursów naukowych, ogólnopolskich konkursów artystycznych, mistrzowie i wicemistrzowie Polski w olimpijskich konkurencjach sportowych, którzy jednocześnie mogą się wykazać dobrymi wynikami w nauce. Laureatami nagrody mogą być również osoby wyróżniające się w działalności społecznej.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski powiedział, że w naszym mieście mamy talenty, które warto zauważać  i doceniać. Jak zaznaczył, trudno się dziwić młodym ludziom, że wyjeżdżają studiować w innych miastach, teraz już nie tylko w kraju, ale również za granicą. Zawsze jednak pozostaną kielczanami i być może kiedyś wrócą do Kielc, aby realizować się zawodowo – dodał prezydent.

Jednym z wyróżnionych jest Stanisław Kwiatkowski, absolwent IV LO im. Hanki Sawickiej, który w związku ze swoimi zainteresowaniami przyszłość wiąże z medycyną, którą zaczął studiować na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W przyszłości nie wykluczył powrotu do Kielc. Jest laureatem i finalistą m. in. wielu konkursów chemicznych.

Z kolei Hubert Soboń jest absolwentem VII LO im. Józefa Piłsudskiego. Na co dzień trenuje łucznictwo w kieleckiej Stelli i jak zaznacza uprawianie tej dyscypliny sportu to tradycja rodzinna. W tym roku rozpocznie studia na Politechnice Świętokrzyskiej. Dodaje, że zależało mu aby zostać w Kielcach i móc dalej realizować się w sporcie. Dotychczas udało mu się wywalczyć brązowy medal Mistrzostw Europy w drużynie oraz czwarte miejsce Mistrzostw Świata indywidualnie i piąte w drużynie.

"Nadzieje Kielc” wręczane są od 1996 roku. Laureaci otrzymują pamiątkowe statuetki autorstwa kieleckiego rzeźbiarza Sławomira Micka, dyplomy oraz nagrody pieniężne  w wysokości 2 tysięcy złotych brutto.

W tym roku nagrodą "Nadzieje Kielc” oprócz Stanisława Kwiatkowskiego i Huberta Sobonia zostali wyróżnieni: Katarzyna Furmanek i Tomasz Fugiel z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego, Weronika Tyrcha, Michał Gniewkiewicz i Mateusz Winczura z Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek, Daniel Wdowicz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kielcach,  Hubert Kwiecień z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oraz Oskar Szymański z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki.

Pełna lista nagrodzonych

Tagi do tego wpisu
Reklama