Kupcy z Plant obawiają się o swoje miejsca pracy

Data publikacji: 18.09.2013 16:20
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Galeria Planty Kielce

Galeria Planty Kielce
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Kupcy z galerii "Planty" w Kielcach niepokoją się o swoje miejsca pracy, w związku z wystawieniem na sprzedaż nieruchomości, przy ulicy Leśnej. Dodatkowo, skarżą się, że mają znacznie mniej klientów, a koszty związane z wynajmem i pozostałymi opłatami pozostały wysokie.

Działkę, na której znajduje się budynek handlowy, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych dzierżawi od Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Obecnie działalność handlową prowadzi tam około 100 kupców.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski uspokaja, że umowa dzierżawy obowiązuje do 2036 roku i jest tak skonstruowana, że nawet w przypadku sprzedaży gruntu, budynek handlowy będzie tam funkcjonował. Miasto nie wyklucza również zakupu działki, ale najpierw musi się zakończyć proces łączenia PUK z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni, co powinno nastąpić do końca roku.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Leśnej, za kwotę 18 milionów 800 tysięcy złotych, ale nikt nie wpłacił wadium. Uczelnia przygotowuje się do ogłoszenia kolejnego przetargu. Nowe warunki zostaną ustalone w poniedziałek.  

Tagi do tego wpisu
Reklama