91 mln zł na rozwój Kieleckiego Parku Technologicznego

Data publikacji: 19.09.2013 14:59
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielecki Park Technologiczny

Kielecki Park Technologiczny
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

91 mln zł otrzymał Kielecki Park Technologiczny, z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój instytucji, m. in. budowę Inkubatora IT oraz trzech hal produkcyjnych.

Fundusze unijne zostały podzielone w konkursie i pochodzą z oszczędności, które udało się wygospodarować w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. O dofinansowanie starało się 15 instytucji z województw Polski Wschodniej. Dla parku to  przełomowa chwila zaznacza Justyna Lichosik, kierownik Działu Promocji  i Rozwoju KPT. Obiekty powstaną przy ulicy Olszewskiego, aby początkujące firmy mogły współpracować z doświadczonymi inwestorami, którzy działają już w Centrum Technologicznym.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreśla, że wygranie konkursu, w którym konkurencja była bardzo duża, to z jednej strony satysfakcja, a z drugiej świadczy o tym, że Kielecki Park Technologiczny funkcjonuje dobrze. "Przede wszystkim jest to szansa na dodatkowe miejsca pracy, głównie dla młodych ludzi, co nie jest bez znaczenia, ponieważ Kielce cały czas walczą o to, aby stwarzać dla nich perspektywy. Jesteśmy na dobrej drodze, aby Kielce były postrzegane jako nowoczesne miasto, dające szanse rozwoju"– dodał prezydent.  

Powstanie Kieleckiego Parku Technologicznego było współfinansowane z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Całkowita wartość projektu, realizowanego przez Gminę Kielce, wyniosła ponad 86 mln zł, z czego 91 proc.  pochodziło z Unii Europejskiej.

Tagi do tego wpisu
Reklama