Szpitale szukają oszczędności

Data publikacji: 27.09.2013 15:10
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Świętokrzyskie Centrum Onkologii
Fot. Krzysztof Żoładek / Radio Kielce

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wspólne żywienie i sprzątanie w trzech podległych sobie szpitalach: Świętokrzyskim Centrum Onkologii, Szpitalu Dziecięcym oraz w Szpitalu w Czerwonej Górze. Wicemarszałek województwa Grzegorz Świercz jest przekonany, że to rozwiązanie przyniesie oszczędności w funkcjonowaniu placówek. Na razie nie chce podawać konkretnych kwot, ale może chodzić o kilka milionów złotych.

Szpitale przygotowały już dokumenty niezbędne do ogłoszenia przetargu. Teraz sprawdza je zarząd województwa. Przetarg na świadczenie usług żywienia i sprzątania przez jedną firmę ogłoszony zostanie najpóźniej za miesiąc.

W przetargu nie jest uwzględniony Wojewódzki Szpital Zespolony ponieważ placówka ma jeszcze przez półtora roku ważny kontrakt z firmą cateringową i sprzątającą. Zerwanie tej umowy groziłoby kilkumilionowym odszkodowaniem.

Jak zapewnia wicemarszałek Świercz firma, która wygra przetarg będzie gwarantowała dotychczasowemu personelowi sprzątającemu i zajmującymi się żywieniem roczne zatrudnienie.

Tagi do tego wpisu
Reklama