Kolejne inwestycje drogowe w Kielcach

Data publikacji: 30.09.2013 11:00
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
To nie woda, a nieudolnie wykonana przed laty naprawa przewodu energetycznego okazała się przyczyną powstania dziury w ulicy Krakowskiej w Kielcach.

To nie woda, a nieudolnie wykonana przed laty naprawa przewodu energetycznego okazała się przyczyną powstania dziury w ulicy Krakowskiej w Kielcach.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Miejski Zarząd Dróg rozpoczął przygotowania do kolejnej inwestycji na kieleckich ulicach.

Rzecznik tej instytucji Jarosław Skrzydło informuje, że wszczęte zostało postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na przebudowę skrzyżowania ulic Piekoszowskiej, Malików i Białogońskiej.

Aby inwestycja była możliwa miasto musi przejąć fragmenty działek, na których ma powstać rondo. Projekt budowy jest już gotowy. W przyszłym roku właścicielom działek mają zostać wypłacone odszkodowania, a potem rozpoczną się prace. Jarosław Skrzydło dodaje, że inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2015 roku.

Po jej zakończeniu droga wojewódzka nr 786 z Kielc w kierunku Piekoszowa będzie przebiegała przez ulice Szajnowicza-Iwanowa, Malików i nowe rondo. Ominie więc odcinek ulicy Piekoszowskiej pomiędzy Grunwaldzką a Malików.

Miejski Zarząd Dróg gromadzi również dokumentację niezbędną do przebudowy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Piekoszowskiej. W tej sprawie została już wydana decyzja środowiskowa, ale konieczne jest uzyskanie pozwoleń na budowę oraz zakończenie prac nad projektem. Przetarg dotyczący tej inwestycji zostanie ogłoszony najpóźniej na początku przyszłego roku.

Miejski Zarząd Dróg ogłosił natomiast przetarg na remont fragmentu ulicy Warszawskiej na odcinku od Klasztoru Kapucynów do alei Dziewięciu Wieków Kielc. Zmodernizowany ma zostać buspas, a przed skrzyżowaniem Warszawskiej i Dziewięciu Wieków Kielc także nawierzchnia na pozostałych pasach ruchu.

Tagi do tego wpisu
Reklama