Oddawali krew podczas akcji w Galerii Echo

Data publikacji: 20.10.2013 15:44
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Nie tylko sport - krew darem życia

Nie tylko sport - krew darem życia
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

"Nie tylko sport - krew darem życia", to hasło akcji, która odbywa się w Galerii Echo w Kielcach. Włączyli się do niej znani sportowcy z regionu świętokrzyskiego m.in. aktualna mistrzyni świata w kick boxingu w kategorii wagowej 52 kg Sandra Drabik oraz piłkarze Vive Targów Kielce: Sławomir Szmal, Michał Jurecki i Karol Bielecki. Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców regionu, którzy w większości dowiedzieli się o niej z mediów i korzystając z wolnego dnia, postanowili pomóc innym.

Jedna z kieleckich licealistek w rozmowie z Radiem Kielce przyznała, że skoro jest zdrowa i ma czas, więc byłoby wstyd, gdyby nie oddała krwi. Doktor Agnieszka Tandera z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zachęcała mieszkańców regionu do oddawania krwi. Wystarczy być zdrowym, mieć dokument tożsamości i szczere chęci - zaznaczyła. Punkt pobrań zorganizowano w specjalnym pomieszczeniu. Jest tu kilka stanowisk, gdzie można oddać krew. W regionie jej brakuje, niezależnie od grupy.  

Akcja "Nie tylko sport - krew darem życia" została zorganizowana po raz piaty. W zeszłym roku zebrano 25 litrów krwi, a w ciągu 5 lat 100 litrów. Podczas akcji można skorzystać  z bezpłatnych badań profilaktycznych, m.in. z badania wzroku, tkanki tłuszczowej, skóry głowy i kondycji włosów, a także poziomu cukru. Do dyspozycji są również trenerzy personalni i dietetycy. Zorganizowano też występy artystyczne. Akcja potrwa do 19.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama