MOPR przygotowuje lokale aktywizacyjne dla seniorów

Data publikacji: 23.10.2013 08:27
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach wychodzi z ofertą dla osób, które nie kwalifikują się do Domu Pomocy Społecznej, ale nie radzą sobie w dotychczasowym mieszkaniu.

Specjalnie dla nich powstaną lokale aktywizacyjne, gdzie ludzie w podeszłym wieku będą samodzielnie mieszkać, a w przypadku nagłej potrzeby, otrzymają szybką pomoc pielęgniarki, rehabilitanta lub psychologa. W zamian lokatorzy będą ponosić koszty mediów oraz opłacać niewielki czynsz.

Właśnie został ogłoszony przetarg na adaptację pomieszczeń w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach. Powstaną tam lokale aktywizacyjne dla prawie trzydziestu osób. Jak informuje Piotr Piwowarczyk, dyrektor placówki, inwestycja była możliwa dzięki blisko dwu milionom złotych dofinansowania w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W sumie przygotowanych zostanie 19 pokoi, z czego 10 będzie dwuosobowych, a pozostałe to „jedynki”.

Prace budowlane przy adaptacji pomieszczeń zaplanowano na grudzień, a lokatorzy wprowadzić się mają do połowy przyszłego roku. Na podobnych zasadach funkcjonuje od ubiegłego roku blok przy ul. Leszczyńskiej, w którym znajduje się dwadzieścia mieszkań dla osób w podeszłym wieku. Marek Scelina, dyrektor MOPR chwali to rozwiązanie. Jest to alternatywa dla seniorów którzy mieszkają w starych kamienicach gdzie brak jest np centralnego ogrzewania czy windy.

Jeszcze w tym roku MOPR planuje uruchomienie kolejnego bloku. Tym razem przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Tagi do tego wpisu
Reklama