Pakiety edukacyjne pomogą w nauce zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji: 05.11.2013 13:37
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Droga i ja

Droga i ja
Fot.

Blisko 80 szkół w województwie świętokrzyskim otrzyma od jednego z koncernów motoryzacyjnych pakiety edukacyjne "Droga i Ja", które pomogą w nauce zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także promowania ekologicznych form transportu.

Grzegorz Telecki z Renault Polska informuje, że zostały one przygotowane przez ekspertów z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska i nauczania.

Wyjaśnia, że pomoce dydaktyczne zostały tematycznie podzielone na dwie grupy wiekowe. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat, a druga dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Każdy zestaw tworzą między innymi zeszyty ćwiczeń, testy i karty dydaktyczne dla nauczycieli. Grzegorz Telecki dodaje, że pakiety "Droga i Ja" można również bezpłatnie pobrać ze strony internetowej programu: www.bezpieczenstwo.renault.pl.

Zestawy "Droga i Ja" są jednym z elementów międzynarodowego programu edukacyjnego "Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich". Jest on realizowany od 2000 roku w 35 państwach na świecie. W Polsce akcję wspierają między innymi Ministerstwo Edukacji Narodowej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Komenda Główna Policji.

Reklama