9 mieszkań treningowych powstaje przy Nowowiejskiej

Data publikacji: 12.11.2013 16:10
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

Przy ulicy Nowowiejskiej w Kielcach dobiega końca budowa 9 mieszkań treningowych. Zamieszka w nich niepełnosprawna młodzież z upośledzeniami umysłowymi, która kończy 18 lat i musi opuścić domy dziecka. Pobyt ma nauczyć wychowanków samodzielności w dorosłym życiu. Przez całą dobę dyżurować będzie także osoba wspierająca, która będzie służyła pomocą mieszkańcom.

Jak wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy w Kielcach Marek Scelina, pobyt w takich lokalach może być przyznany osobie, która ze względu na swoją niepełnosprawność potrzebuje wsparcia w codziennym życiu, ale nie wymaga całodobowej opieki medycznej. Potem podopieczni mają pierwszeństwo w przyznaniu  mieszkania komunalnego.

Do mieszkań treningowych przy ulicy Nowowiejskiej w Kielcach niepełnosprawni wprowadzą się w kwietniu przyszłego roku.

Kolejnych 19 takich lokali uruchomionych zostanie w czerwcu przyszłego roku w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach. Zamieszka w nich 29 pensjonariuszy DPS, którzy są samodzielni i nie wymagają jeszcze specjalistycznej opieki. Wcześniej takie lokale oddane  zostały przy ulicy Leszczyńskiej.

Tagi do tego wpisu
Reklama