Zaprezentowano Kalendarz Filantropa 2014

Data publikacji: 27.11.2013 21:50
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prezentacja Kalendarza Filantropa 2014

Prezentacja Kalendarza Filantropa 2014
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się prezentacja Kalendarza Filantropa 2014.

W trakcie imprezy można było kupić piąty z kolei kalendarz w cenie 25 zł i tym samym wspomóc Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży, Dorosłym z Cukrzycą i z Innymi Schorzeniami – poinformowała pomysłodawczyni Kalendarza Karolina Wieczorek – Poniewierska.

W maju zlicytowano poszczególne miesiące kalendarza. Zebrano 16,200 złotych, za które świętokrzyskie stowarzyszenie zakupiło aparat do pomiaru hemoglobiny, niezbędny do prawidłowej kontroli cukrzycy, oraz zorganizowało wyjazd rehabilitacyjny dla chorych dzieci, do ośrodka Rybitwa w Dźwirzynie.  

Wszystkie osoby, które pomagały w przygotowaniu kalendarza, czyniły to charytatywnie. Marcin Boruń, autor zdjęć mówi, że to jedyny taki projekt w naszym regionie, łączący akcję społeczną z przedsięwzięciem kulturalnym.

Do tej pory, czyli przez 5 lat zebrano 160 tysięcy złotych, za które zakupiono m. in. sprzęt specjalistyczny dla szpitalika dziecięcego, ufundowano stypendia dla uzdolnionej młodzieży oraz wsparto rodzinę, która ucierpiała w czasie powodzi.

Honorowy patronat nad Kalendarzem Filantropa objęła prezydentowa Anna Komorowska.

Tagi do tego wpisu
Reklama