Prokuratura wyjaśni nieprawidłowości w ostrowieckim DPS

Data publikacji: 27.11.2013 16:36
Kategoria: Wiadomości z regionu
prokuratura rejonowa

prokuratura rejonowa
Fot. Radio Kielce

Ostrowiecka prokuratura kończy postępowanie przygotowawcze, które ma wyjaśnić, czy w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej dochodziło do nadużyć i naruszania prawa. Postępowania prowadzone są "w sprawie", ale materiał dowodowy może dać podstawy do przedstawienia zarzutów konkretnych osobom.

Śledczy chcą wyjaśnić, czy w placówce mogło dochodzić do nieprawidłowego prowadzenia dokumentacji, niewłaściwego wykorzystywania Funduszu Świadczeń Socjalnych i naruszania uprawnień pracowniczych.

Waldemar Pionka - szef ostrowieckiej prokuratury informuje, że trwa analiza zgromadzonych dowodów, po której zostaną podjęte decyzje co do dalszych kroków. Z tego względu, na razie nie można stanowczo przesądzić, czy dojdzie do umorzenia śledztwa, czy też do przedstawienia zarzutów określonym osobom.

To druga sprawa dotycząca nieprawidłowości w ostrowieckich DPS. Pierwsze dochodzenie zakończyło się postawieniem aktu oskarżenia Stanisławowi S., byłemu dyrektorowi placówki przy ulicy Iłżeckiej i skierowaniem sprawy do sądu. Prokurator zarzucił mu m. in. przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków i działanie na szkodę starostwa. Byłemu dyrektorowi, który nadal pełni funkcję radnego miejskiego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.  

Tagi do tego wpisu
Reklama